„Posadź drzewo. Podaj dalej!

21-04-2021

            Nasze przedszkole realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny „Posadź drzewo. Podaj dalej”, którego autorką jest nasza nauczycielka – Sylwia Abramczyk z grupy Pszczółki.
Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, który ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych poprzez rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci dzięki obcowaniu z przyrodą.
         Punktem kulminacyjnym jest posadzenie drzewa przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym, w parku lub w lesie oraz zaproszenie do udziału w projekcie kolejnych trzech placówek, a tym samym zwiększenie ilości posadzonych drzew tworzących wspólny symboliczny las.
         Pomysł na projekt zrodził się tu, w Naszym Przedszkolu, a zapoczątkowała go rozmowa z jednym chłopcem z grupy Pszczółki.