Święto Dyni

13-11-2020

W dniu 12 października br., w Przedszkolu Pod Topolą ogłosiliśmy konkurs dla dzieci  i rodziców  na „Bajkową Dynię”. Konkurs zorganizowała nasza nauczycielka Ewelina Drężek. Tematem konkursu było wykonanie z dyni wybranej przez siebie postaci z bajki.

Zasady konkursu były następujące: – dziecko z rodzicem  miało wykonać z dyni postać z wybranej przez siebie bajki (dynię można było udekorować farbami, brokatem, wstążkami, itp.) – należało wykonać zdjęcie i przesłać na przedszkolny adres mailowy do dnia 19 października br., do godz. 15:00, w tytule wpisując imię i nazwisko dziecka, nazwę grupy do której uczęszcza oraz nazwę postaci z bajki.

 W konkursie udział wzięło trzydzieścioro dzieci z całego przedszkola. Wszystkie dynie były piękne i znakomicie odzwierciedlały postacie z bajek. Aby jednak wyłonić zwycięzcę konkursu, zostało powołane jury w składzie: Małgorzata Zapadka, Bożenna Mikielewicz i Janusz Sadowski, byli to pracownicy przedszkola.  Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wybranie laureatów nie było łatwe. Po długiej naradzie i gorącej dyskusji, z przyjemnością możemy ogłosić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Bednarek z grupy Pszczółki i jej praca „Pszczółka Maja.” Drugie miejsce zajął Adam Wojciechowski z grupy Motylki i jego praca Jeżyk. Trzecie miejsce zajęła Helena Dziedzic z grupy Krasnoludki i jej praca Dynioludki. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie i upominki.